Anaokulu

Okul Müdürümüz

 

Psikolog Okşan Kurt

Okşan KURT

Gündoğdu Anaokulu Müdürü

Uzman Psikolog - Okul Öncesi ve Çocuk Gelişimi Öğretmeni

 

1979 yılında Stuttgart’ta doğdum.

 

3 yaşından 6 yaşına kadar Stuttgart’ta Kindergarten Okul Öncesi (3-6) sürecimden sonra eğitim sürecimi Türkiye’de tamamladım.

 

Lise yıllarında karar verdiğim mesleğimin dönüm noktası, Bakırköy Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünü bitidiğimde başladı.

 

Çocukları çok sevmemin yanı sıra; çocuklardaki bilinçaltı, düşünce, aile yapısının ne kadar önemli olduğunun merakı ile Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirerek, serüvenimin ilk profesyonel aşaması da başlamış oldu.

 

Gündoğdu Anaokulun' da 2000 yılında öğretmenliğe başladım. Okulumuzun benim için büyük bir aile olacağını henüz bilmeden…😊

 

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Ve Öğretmenliği lisans eğitimimi tamamladıktan sonra, çocuk eğitimi ve psikoloji eğitimini beraber harmanladığımda,  ebeveynlerin tutum ve davranışları ile sosyal ortamda, zengin uyaranlarla, erken süreçlerde (3-6yaş) tanışan çocukların beyin-zeka gelişiminin ne kadar  büyük bir  değişime dönüşebildiğini görmenin mutluluğunu anlatmama kelimeler kifayetsiz kalırdı.

 

Daha da ileri boyutunda hem işine aşık hem de çocuklarını çok seven ikiz kızlara sahip bir anne olarak, Aydın Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans (Tezli) çalışmamı "Farklı–Sosyo  Ekonomik düzeylerdeki anaokuluna başlayan çocukların okula uyum süreci ve Nörobilişsel bağlantılarının incelenmesi” konusunda tamamlayarak Bilim kuruluna eğitim ve deneyimlerim doğrultusunda ışık olmaya çalıştım.

 

Hedefim ve hobilerim;  Eğitimi insanın hayatında, bir fidana benzeterek kuvvetli fırtınalara dayanıklı, güçlü, ayakta durabilen ve sonunda iyi bir meyve ağacı olabilmesi yönünde olmasıdır.

 

Bu prensip ve hedeflerim doğrultusunda devam ederek, 2020 yılında İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi (0-18) bölümü 3.sınıf öğrencisi olarak eğitim hayatıma devam etmekteyim.

 

Eğitim sürecinde 20. Yılımı tamamlamanın gururu ile kendi yavrularıma ve tüm dünya yavrularına, milletime faydalı olarak görevimi icra edebilmeyi hedefliyorum.

 

Sayfa Başı